Bullock.cz » Články » V České republice se rozmáhají krádeže aut.

V České republice se rozmáhají krádeže aut.

Ukážeme Vám praktiky zlodějů i to, jak se proti nim chránit
Zloději v Čechách odcizí denně v průměru více než 24 aut. Pět let počet kradených aut klesal, minulý rok 2017 se však trend otočil. Ztrácejí se i starší auta, zloději se na ně zaměřují kvůli poptávce po levných náhradních dílech.
Doba se změnila. Samozřejmě, stále jsou v kurzu nová a drahá auta, ale aktuálně se krade téměř všechno. Nová auta na objednávku a starší na díly.
Samozřejmě nejvíce se kradou vozidla Škoda a VW. Aktuálně je velká poptávka po modelu OCTAVIA poslední generace. Model SUPERB a PASSAT jsou v těsném závěsu. Co se týká dražších vozidel, tam je to poměrně vyrovnané. Kradou se BMW, AUDI, MERCEDES-BENZ a minulý rok se výrazně zvýšil počet krádeží vozidel RANGE ROVER
Na drahá vozidla, která používají monitorování pohybu za pomoci GPS/GPRS či GSM, používají rušičky signálu. Při zarušení signálu poznáte poslední polohu svého vozidla, ale jeho pohyb už dále nedokážete sledovat.
Každé zabezpečení má svůj význam. Otázkou zůstává už jen to, jak vyspělý zloděj si Vaše auto vybral. Velmi častým způsobem, jak se zloději bez jakýchkoliv problémů dostanou do Vašeho auta, je načtení frekvence Vašeho klíče nebo přídavného alarmu. Nejčastěji se to děje na parkovištích nákupních center, kde tomu nelze zabránit.
Samotná krádež auta se pohybuje v rozmezí cca 90 sekund. Je to způsobeno tím, že většina zlodějů už jde, jak se říká, na hotové. Všude v zahraničí a i u nás funguje velmi jednoduchý způsob načtení kódu klíče či alarmu v nějakém servisu nebo přímo v autě přes diagnostickou zásuvku. Následné dohledání auta podle údajů zákazníka, odcizení auta přímo na místě už není pro zloděje žádný problém.

(c) 1993-2019 Bullock.cz - mechanické zabezpečovací zařízení proti krádeži vozidla
Využívání textů i jeho částí bez svolení provozovatele je zakázáno!