Bullock.cz » Články » Srovnávací test Bullock Excellence

Srovnávací test Bullock Excellence

Zámek pedálů Bullock Excellence od výrobce z Itálie se stal vítězem evropských pevnostních srovnávacích testů v Anglii pořádaných společností Autoexpress.

Zamykání pedálů není žádnou novinkou. Již naši otcové a dědové různými způsoby zamykali pedály vozidla ať už řetězy nebo pomocí doma vyrobených přípravků. Společným znakem zamykání pedálů je přerušení vizuálního kontaktu s okolím osoby , jenž se začne zabývat násilnou demontáží této blokace. Ztísněný prostor pod volantem rovněž nutí zaujmout netradiční polohu člověka. Většinou musí klečet vedle vozidla v otevřených dveřích. Je tu nebezpečí závažného poranění páteře v případě, že majitel kradeného vozidla uvidí pachatele v akci a rozhodne se dveře s rozběhem přibouchnout.

Na výrobu zámku byla použita karbonitridová ocel. Její předností je špatná vodivost tepla. To se projeví při řezání okružní bruskou. Teplo z hrotu kotouče se nepřevádí do řezaného materiálu a kotouč se pálí, je nutné ho nechat ochladit a tím se prodlužuje doba řezání. V opačném případě při použití dusíku za účelem zmrazení, materiál neprokřehne a po úderu nepraskne. Pouze se vytvoří povrchová námraza.

Je všeobecně známé, že v dnešní době jsou profesionálové i mezi zloději aut a žádné zabezpečení pro ně není překážkou. Rozhodující při volbě zda ukrást či neukrást je v prní řadě čas potřebný k překonání použitého zabezpečení. Bullock patří mezi systémy, který maximálně prodlužuje dobu nutnou strávit v kradeném autě a to ne zrovna v pohodlné poloze pod volantem. Tato doba v testech prováděných v Anglii na vybavené autodílně dílně za denního světla a bez stresu byla 17 minut a 5 sekund. To je největší přednost tohoto zabezpečení vozidla.

Poslední modelovou řadou v nabídce firmy BULLOCK je mechanické zabezpečovací zařízení model Excellence. Jedná se o 5. řadu mechanického zabezpečení nabízeného touto firmou. Provedení BULLOCK Excellence se liší od předešlých modelů větší účinností, kvalitnější použitou ocelí, silnější pružící jednotkou, novým provedením dosedacích ploch a v neposlední řadě i novějším designem. Taktéž je použito nové technologie nástřiku barev.

Soubory:

(c) 1993-2023 Bullock.cz - mechanické zabezpečovací zařízení proti krádeži vozidla
Využívání textů i jeho částí bez svolení provozovatele je zakázáno!