Bullock.cz » Články » Zlodějům pro zlost -Zámek pedálů Bullock Excellence

Zlodějům pro zlost -Zámek pedálů Bullock Excellence

Zlodějům pro zlost

Mechanická zabezpečení opět nabývají na významu. Pokud jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, tak nabízejí stále vysokou účinnost. Naopak na deaktivaci řady elektronických vychytávek stačí někdy jen kousek alobalu nebo laciná rušička signálu GSM.

Pamatujete divoká devadesátá léta? Dovoz ojetých automobilů trhal rekordy a každý si svůj ojetý poklad chránil alarmem. Když pak přišel silný vítr nebo bouřka, sídlišti se rozléhal kvíkot alarmů. Také hospodští štamgasti se nad ránem bavili alarmovou hrou, když rozhoupávali stojící auta a budili obyvatele sídlištních bytů. Dražší alarmy umožňují přenos poplachu na určitou vzdálenost pomocí paegeru. Ten ale negativně ovlivňuje městská zástavba. Praktičtější je upozornění na mobilní telefon. Ale tuto možnost zhatí rušička signálu GSM, kterou lze sestrojit za pár stovek. Alarm tak ztratil na svém významu. Pak začala éra imobilizérů a později i monitorovacích systémů. Na jejich deaktivaci přitom často stačilo krátkodobě zvýšit napětí elektrické sítě nebo je zabalit do alobalu, aby ztratily příjem GSM signálu. Na mechanické zábrany ale vždy platila jen hrubá mechanická síla. A pokud jsou vyrobeny ze skutečně kvalitní oceli, tak nepovolí ani při podchlazení dusíkem.

Mechanická zabezpečení
V praxi lze mechanická zabezpečení rozdělit na pasivní a aktivní. K pasivním patří například označování skel nebo vybraných dílů karoserie kódem. Aktivní prvky chrání automobil přímo proti zcizení. Patří k nim například tyče na zamykání volantu, blokování pedálů či parkovací brzdy, zámky řazení nebo takzvaná „botička“, která se montuje na kolo automobilu. Mezi mechanické zábrany lze také počítat nalepování bezpečnostních fólií na okna automobilu. Proražení takto ošetřeného a zpevněného skla trvá podstatně déle. Další výhoda spočívá v tom, že pokud je vozidlo zároveň vybaveno autoalarmem, zbývá dost času pro jeho aktivaci.
Tyto prvky existují v různých obměnách a jsou většinou finančně dostupnější než elektronická zabezpečení.

V jednoduchosti je síla
Kouzlo mechanických zabezpečení je v jednoduchosti a finanční dostupnosti. Na trhu je celá řada odolných systémů, některé z nich jsou ale překvapivě levné a účinné. Například italský Bullock může podle provedení zamykat pedály nebo volant, kde zároveň chrání i drahý airbag. Mimochodem nejvíce airbagů mizí z automobilů koncernu Volkswagen.
Pedálový zámek Bullock je nabízen v několika různých variantách. V závislosti na tom, zda jde o vozidlo s ručně řazenou nebo samočinnou převodovkou, nebo jak velká je vzdálenost mezi pedály a podlahou. Přesný typ lze jednoduše nalézt na adrese www.bullock.it/en/products/, kde je patrná i jednoduchost obsluhy.
Ve srovnání s elektronickými zabazpečeními, nebo mechanickým zámkem řazení je cena zámku pedálu Bullock Excellence třetinová. Lze ho koupit za cenu kolem 3000 Kč.

Čím lze Bullock odstranit
Zamykání pedálů
Odolával 17 minut!
Zajímavý nezávislý test byl v Itálii proveden na robustním modelu Bullock Excellence. Zkoušelo se, jak dlouho bude Bullock odolávat mechanické síle v případě zmrazením dusíkem nebo rozřezání pomocí rozbrušovačky.
„Zloděj“ měl pro svou práci ideální podmínky (světlo, dostatek místa, přívod elektrického proudu a možnost dělat hluk). Zmrazení dusíkem a následné rozlomení pomocí úderů bylo zcela bez efektu. A rozřezání zámku pomocí rozbrušovačky zabralo dlouhých 17 minut. Čím více se samokalící ocel Bullocku zahřívala, tím rychleji mizel řezný kotouč rozbrušovačky. Následná výměna kotoučů tak krádež výrazně prodloužila. Stopky se u nejrychlejšího zloděje zastavily na 17 minutách. V praxi takto odřezávat zámek na ulici není vůbec reálné.
Doporučujeme proto vsadit na mechanická zabezpečení, ideálně kombinovaná s elektronickými systémy. Navíc mechanická zabezpečení jsou vidět a tak působí i čistě preventivně. Pro zloděje je tak snadnější si najít stejný, ale nezabezpečený automobil. Bullock je navíc výrazně žlutý, aby se přehlédnout skutečně nedal.

Bullock Excellence je vyroben z karbonitridové oceli odolné proti řezání a vrtání.

Vynikající je také odolnost proti chlazení tekutým dusíkem.

Cena je ve srovnání se zámky řazení či elektronickými systémy třetinová. Bullock lze navíc použít i pro další automobily.

Soubory:

(c) 1993-2023 Bullock.cz - mechanické zabezpečovací zařízení proti krádeži vozidla
Využívání textů i jeho částí bez svolení provozovatele je zakázáno!